Grudka propolisu na wagę złota...

2016-06-08 08:06 przez Tomasz Józefowicz

Grudka propolisu na wagę złota...

 

 

Badania kliniczne, prowadzone w Polsce mad skutecznością działania propolisu, potwierdzają jego wartości. Działa on harmonijnie na cały organizm, może być stosowany wewnętrznie i zewnętrznie.
Propolis działa na gronkowce, na rzęsistka pochwowego i dziecięcego, na grzyby chorobotwórcze, a także, choć nieco słabiej, na paciorkowce i błonicę. Jak wiadomo, bakterie szybko się uodparniają na antybiotyki farmaceutyczne. propolis ma tę przewagę, że nie daje bakteriom możliwości wytworzenia antyciał w ciągu jednego pokolenia. Stwierdzono, że najbardziej aktywny jest propolis pochodzący z topoli i brzozy.

Propolis :

- Niszczy i blokuje wszelkie drobnoustroje, bakterie, grzyby chorobotwórcze, wirusy, pierwotniaki.
- Zwalcza złośliwego, podstępnego gronkowca złocistego a także towarzyszące mu pryszzkowate zapalenie jamy ustnej, czyli pleśniawki.
- Wzmacnia organizm w stanach osłabionej odporności, zmęczenia, wyczerpania.
- Ma zdolność wychwytywania wolnych rodników, uszkadzającyh cząsteczki białka i DNA w organizmie, mogą one być przyczyną poważnych schorzeń np. choroby wrzodowej dwunastnicy, reaumatoidalnego zapalenia stawów, miażdżycy.
- Hamuje wzrost komórek nowotworów, zwłaszcza szyjki macicy, piersi, wątroby, czerniaka złośliwego, okrężnicy, nerek. Zmniejsza skutki uboczne chemio i radioterapii.
- Pomaga w leczeniu niezytów i chorób wrzodowych żołądka.
- Działa znieczulająco, również miejscowo.
- Pielęgnuję cerę trądzikową, działając przeciwbakteryjnie i regenerująco.
- Pomaga w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.
- Łagodzi objawy stanu zapalnego narządu ruchu - ból, obrzęk, zmniejsza ograniczenia ruchomości stawów.

To tylko niektóre z właściwości tego cudownego środkach. Siegajmy po propolis !Wróć